Skoči na sadržaj

gluma

Datum rođenja: 01.08.1967.
Mesto i opština rođenja: Novi Sad
Mesto i opština boravka: Novi Sad
Stručna sprema: VSS diplomirani glumac

Kraća biografija

Diplomirao glumu u klasi prof. Bore Draškovića na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1995. godine. Stalno zaposlen u Pozorištu Mladih u Novom Sadu. Do sada odigrao oko 30 uloga u dramskim predstavama, toliko i u dečijim, što u matičnom  pozorištu, što u drugim pozorištima ili nezavisnim produkcijama.

Iza sebe imam i jedan autorski film, jedan Blokbaster film, dramsku TV seriju, igrane i žive TV emisije (serije), nebrojene sinhronizacije crtanih filmova i mnoštvo radio drama.

U Pozorištu Mladih od 1994.

Kontakt: svesat@nscable.net
Boja očiju:
 zeleno plava
Boja kose: pepeljasto plava
Visina: 174 cm

Lični podaci

Datum rođenja: 12.01.1972. Novi Sad
Boja očiju: zelene
Boja kose: plava
Visina: 166 cm
Kontakt: cinkockimarina@gmail.com

OBRAZOVANJE

Visoka stručna sprema. Osnovnu i srednju školu završila je u Novom Sadu. Diplomirala je glumu na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi profesora Bore Draškovića 1997. god.

KRAĆA BIOGRAFIJA

POZORIŠTA I TRUPE:

Tokom 1996/97.god. živela je i radila u Subotici u Narodnom pozorištu, da bi se naredne sezone vratila u Novi Sad i postala stalni član Pozorišta mladih, gde i sad radi. Bila je i član nezavisne trupe „ Teatar iza“ i često sarađuje sa Srpskim narodnim pozorištem.
Odigrala je više desetina uloga u predstavama raznih žanrova: komedije, drame, satire, teatar pokreta, lutkarske predstave, itd.

ULOGE I PREDSTAVE:

  • Caca u predstavi „Caca u metrou“,
  • Maja u „Parčetu noći“,
  • Violeta u „Kengurima“,
  • Marela u „Smrtonosnoj motoristici“,
  • Nadežda Aleksandrovna u „Jaretu u mleku“,
  • Erna Abrakadabra i Janica Gegalo u „Poludeloj lokomotivi“,
  • Majka u „Grobnici za Borisa Davidoviča“,
  • Pepina u Popovićevoj „Pepeljuzi“ ,
  • Elen u predstavi “Ljubav” Šizgala,
  • policajka u “Istraživaču noćnih mora” (predstava rađena po motivima stripa Dilan Dog koju je režirao Zavišić),
  • Barbara u “Lepotica i zver”,
  • Maja u “Estrogenu” u režiji R. Čupić,
  • u lutkarskoj predstavi “Ježić Žožo”, kao i u drugim lutkarskim predstavama poput “Mala sirena” “Vuk i jarići” i mnoge druge.

OSTALO:

Uspešno sarađuje sa medijima poput RADIJA 021, Televizije Vojvodine. Osim toga, povremeno učestvuje u sinhronizacijama crtanih filmova za „MINIMAX“ kanal. Igrala je u dva filma Želimira Žilnika i TV drami Petra Zeca. U slobodno vreme radi kao fitnes instruktor.

U Pozorištu mladih zaposlena od 1997. godine do danas.

Lični podaci

Rođena 02.04.1968.godine u Bačkoj Palanci. Do svoje 13. godine živela  u Bitolju u Makedoniji. Od 1980. godine živi u Novom Sadu.

Kontakt
Fizički izgled
  • Visina 172cm, težina 62kg, boja očiju – braon, boja kose – crna.
Obrazovanje
  • Diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 01.06.1990. odsek glume,  u klasi profesora Radeta Markovića.
Posebne veštine
  • Pohađala solo pevanje ( mecosopran ), kod prof. Milice Stojadinović i prof. Agote Vitkai – Kučera.
  • Završila kurs jahanja.
  • Ima iskustva u radu na lutkarskim predstavama.
  • Govori makedonski jezik, služi se francuskim i engleskim jezikom.
Profesionalni angažman

Narodno pozorište Sombor,  01. 01. 1991. – 01. 10. 1994. Za to vreme uradila je 17 predstava različitog žanra, među kojima:

  • „Kod večite slavine“  – Reditelj: Nenad Bojić
  • „Tango“ – Reditelj: Radoslav Milenković
  • „Šta je sobar video“ – Reditelj: Ljuboslav Majera
  • „Čaruga“  – Reditelj: Dušan Petrović
  • „Hotel Promaja“  – Reditelj: Ljubomir Draškić
  • „Figarova ženidba“  – Reditelj: Kokan Mladenović
  • „Gordana“  – Reditelj: Zoran Ratković
  • „Slučajna smrt jednog anarhiste“  – Reditelj: Dušan Petrović

Od 02. 10. 1994. godine preko Saveza dramskih umetnika radila kao samostalni dramski umetnik.

  • Koreodrama: „Eros za stolom“ – Reditelj i koreograf: Vere Obradović

Pozorište Mladih u Novom Sadu,  16. 11. 1995. do danas.
Za to vreme uradila je 30 predstava različitog žanra, među kojima:

  • „Lepotica i zver“ – Reditelj: Zoran Ristović
  • „Mali princ“ –  Reditelj: Ferid Karajica
  • „Sile u vazduhu“ –  Reditelj: Slavenko Saletović
  • „F.G.L.“ –  Kad jednom prođe pet godina – Reditelj: Laslo Gergelj
  • „Prokletstvo izgladnele klase“ – Reditelj: Omar Abu El Rub
  • „Parče noći“ – Reditelj: Goran Vukelić
  • „Bombardovali smo Nju Hejven“ – Reditelj: Olivera Đorđević
  • „Dva čina za pet žena“ – Reditelj: Vesna Topalov
  • „Kos i Lisica“ – Reditelj: Zlati Zlatev
  • “ ’89.“ – Reditelj: Nenad Gvozdenović
  • „Palcica“ – Reditelj: Emilija Mrdaković
  • „Mala Sirena“ – Reditelj: Biljana Vujović
  • „Snezana i sedam patuljaka“ – Reditelj: Marica Vuletić
  • „Backstage“ – Reditelj: Žanko Tomić
  • „Pepeljuga“ – Reditelj: Radoje Cupić
  • „Jare u mleku“ – Reditelj: Boris Liješević
  • „Poludela lokomotiva“ – Reditelj: Aleksandar Davić
Film i televizija
  • „Drama o Vladimiru Ćoroviću“, režija Dragan Ćirjanić
  • RT Vojvodina: više emisija poput: „Laku noć deco“, „Književne vrteške“, „Pesme za laku noć“, „Razgovor o…“,  „Azbuke neba“, „Zvona“ i još par novogodišnjih emisija za decu.

Rođena u Somboru 23. oktobra 1955. godine. Osnovnu školu, muzičku školu i Gimnaziju završila u Novom Sadu 1974. godine. Apsolvirala na Filozofskom fakultetu – grupa za Jugoslovensku književnost, a diplomirala Glumu na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1980, u klasi Branka Pleše. U Srpskom narodnom pozorištu zaposlena od 10. avgusta 1980. Zajedno sa Harisom Pašovićem osnovala Teatar „Promena“.

Kontakt

Aleksandra Pleskonjić Ilić
Adresa: Danila Kiša 31, 21000 Novi Sad
E-mail: jokojako@gmail.com
Telefon: +381 (0)21 6541 193
Mobilni: +381 (0)63 414 200

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu

– Džin / Plutanje Teda Vajtheda u režiji Branislava Svilokosa, 1980.
– Dama IV Venčanje Vitolda Gombroviča u režiji J. Jarockog, 1981.
– Jelka / Slike žalosnih doživljaja D. Leskovar u režiji Slobodana Unkovskog, 1981.
– Jelisaveta / A trnje je za čoveka J. Njaradi u režiji Dejana Miladinovića, 1982.
– Žarina žena / Zemlja Moline Udovički u režiji Radoslava Dorića, 1983.
– Draginja / Protekcija Branislava Nušića u režiji Dimitra Stankoskog, 1984.
– Dona Elvira / Don Žuan Ž. B. Molijera u režiji Ljubiše Georgievskog, 1984.
– Olga / Moj tata, socijalistički kulak T. Partljiča u režiji Voje Soldatovića, 1984.
– Žena Jizefina / Veliko i malo Boto Štrausa u režiji Nikole Jevtića, 1985.
– Jasna Aristomaha / Arheološka iskapanja kod sela Dilj Ive Brešana u režiji Ljubiše Georgievskog, 1986.
– Kolombina / Život provincijskih plejboja posle II svetskog rata Dušana Jovanovića u režiji Branislava Mićunovića, 1986.
– Vila Sor Aneglika / Dumanske tišine Slobodana Šnajdera u režiji Mire Erceg, 1987.
– Mileva / Klementov pad Drage Jančara u režiji Zvoneta Šedlbauera, 1988.
– Greta / Klopka Tadeuša Ruževiča u režiji Nevene Janač, 1988.
– Zobunova Vidarica / Jegor Buličov u režiji Dušana Jovanovića, 1989.
– Kordelija / Kralj Lir V. Šekspira u režiji Ljubiše Ristića, 1990.
– Liliputi / Kozoder u akciji J. J. Zmaja – R. Radivojevića, režija R. Radivojević i A. Pleskonjić Ilić, 1990.
– Majka Janja / Bela kafa A. Popovića u režiji Branka Pleše, 1990.
– Ognjena / Kuvarice Zorana Ristovića u režiji autora, 1993.
– Ebi Bruster / Arsenik i stara čipka DŽ. Keselringa u režiji R. Dorića, 1993.
– Gospođa Ministarka / Gospođa ministarka B. Nušića u režiji Branka Popovića, 1993.
– Paulina Salas / Smrt i devojka Arijela Dorfmana u režiji Marka Novakovića, 1994.
– Arkadina / Galeb A.P. Čehova u režiji Žanka Tomića, 2000.
– Gina, Prokina žena / Ožalošćena porodica B. Nušića u režiji Dejana Mijača, 2000.
– Ana / Oslobođenje Skoplja D. Jovanovića u režiji Žanka Tomića, 2001.
– Ivanka Bikar / Ravangrad Đ. Lebovića u režiji Dejana Mijača, 2002.
– Vašarski maestro / Vojcek Georga Bihnera u režiji Bore Draškovića, 2003.
– Žena / Kome verujete? Jelene Đorđević u režiji Darijana Mihajlovića, 2004.
– Sara / Poljubi sjaj ugaslih zvezda u režiji Marina Maleševića, 2005.
– Sofija Petrovna / Ujkin san F. M. Dostojevskog u režiji Egona Savina, 2006.
– Marija / Zverinjak Dušana Spasojevića u režiji Borisa Liješevića, 2007.
– Ambasadorka / Policija ili Čemu sve ovo Slavomira Mrožeka u režiji Petra Jovanovića, 2008.
– Gospođa Radulaški / Je li bilo kneževe večere Vide Ognjenović, 2008.
– Helen / Ljubavni jadi Vudija Alena Branka Dimitrijevića, 2009.
– Gospođa Radulaški / Je li bilo kneževe večere Vide Ognjenović u režiji autorke, 2008.
– Mila / Barbelo, o psima i deci Biljane Srbljanović u režiji Predraga Štrpca, 2010.
– Arsićka / Ujež Branislava Nušića u režiji Radoslava Milenkovića, 2010.
– Ruža / Urnebesna tragedija Dušana Kovačevića u režiji Maje Grgić, 2011.
– Kumrija Seobe Miloša Crnjanskog u režiji Vide Ognjenović, 2011.
– Majka Priče iz Bečke šume Edena fon Horvata u režiji Ive Milošević, 2012.
– Mama Rosa Ostavite poruku ili Begunci Borislava Čičovačkog u režiji Vide Ognjenović, 2014.
– Baka Cajtl, Goldina baka / Violinista na krovu Džozef Stejn – Džeri Bok u režiji Atile Bereša, 2015.
– Na Drini ćuprija Ivo Andrić, režija i tekst Kokan Mladenović, 2016.
– Lina / Razvojni put Bore Šnajdera, režija Predrag Štrbac, 2016.
– Salče, mati Koštanina / Koštana Borisav Stanković, režija i adaptacija Kokan Mladenović, 2016.
– Misiz Polaček Krauz Večiti mladoženja po motivima romana Jakova Ignjatovića, režija Darijan Mihajlović, 2016.
– Tetka Daca / Gospođa ministarka, Branislav Nušić, režija R. Milenković, 2017.
– Majka Pravi Zapad, Sem Šepard, režija Dimitri Pjer Udovički, 2018.
– Baba Moćni rendžeri ne plaču, Tijana Grumić, režija Tijana Vasić, 2018.
– Smrdljiva bajka / autor i reditelj: Miroslav Momčilović, 2018.
– Prvi glumac / Rozenkranc i Gildenstern su mrtvi, Tom Stopard, režija Igor Pavlović, 2020.
– Stela / Bura, po delu Vilijama Šekspira, režija: Kokan Mladenović, 2020.
– Tesla izumetnik, tekst i režija Nebojša Bradić, 2021.

Uloge u Akademskom pozorištu „Promena“

– Anuška / Ludak i opatica Vitkijeviča, 1981
– Sonja Ostrova / Jelka kod Ivanovih
– Simon Evrar / Mara Sad Petera Vajsa u režiji Harisa Pašovića, 1984.
– Majka / Viktor ili deca na vlasti Rožea Vitraka u režiji Nikite Milivojevića

Ostale uloge

– Margarita / Hamlet Luisa Bunjuela, u režiji Harisa Pašovića, 1984.
– Cadareta / Kabare, r. Mirjana Ojdanić, Pozorište Dvorište, Beograd
– Juca–Evica / Sterija Radoslav Dorić, Nušićeva scena, Beograd
– Aplbi / Dozivanje ptica Aristofan u režiji Harisa Pašovića, JDP, Beograd, 1989.
– Pet žena / Vrteška Šniclera u režiji Ferida Karajice, Subotica
– Marko Kraljević / Propast carstva Srpskog u režiji P. Beblera
– Iskušenica / Smrt u katedrali Eliota, Zenit, reditelj Dragan Živadinov, 1990.
– Šaome / Ruža vetrova Nenada Fišera u režiji Harisa Pašovića, 1991. u Lenjingradu
– Euridika / Mansarda Danila Kiša u režiji Nade Kokotović, 1991, Subotica.
– Makbet, u režiji Milana Belegišanina 1992.
– Otelo u režiji Steve Žigona 1993.
– Jelka kod Ivanovih Vevedenskog, režija Haris Pašović
– Kabare Laku noć Romeo i Julija, tekst i režija Ratko Radivojević i Aleksandra Pleskonjić Ilić
– Samostalni projekat Donji Feš – Pozorište mladih

Televizija

Serija Najviše na svetu celom Siniše Kovačevića 1996.

Nagrade

– Zlatna medalja „Jovan Đorđević“, 2020.

– Zlatna kolajna Zmajevih dečjih igara za monodramu Kuvarice Dušana Trifunovića, 1993.
– Srebrna povelja za žensku ulogu na Vršačkoj pozorišnoj jeseni, (Festival klasike) za ulogu Pauline Salas u predstavi Smrt i devojka Arijela Dorfmana, 1994.
– Nagrada na Festivalu malih formi u Zemunu za ulogu Pauline Salas u predstavi Smrt i devojka Arijela Dorfmana, 1994.
– Statueta slobode za glumačko ostvarenje na Pozorišnim svečanostima u Mladenovcu za ulogu Pauline Salas u predstavi Smrt i devojka Arijela Dorfmana, 1994.
– Nagrada Filmskog festivala u Nišu za ulogu u filmu Najviše na svetu celom Siniše Kovačevića u režiji Karolja Vičeka, 1994.
– Nagrada za glumu na Susretu vojvođanskih pozorišta za ulogu Arkadine u predstavi Galeb A. P. Čehova u režiji Žanka Tomića, Sombor 2000.

Godišnje nagrade SNP:
– za ulogu Gine u predstavi Ožalošćena porodica B. Nušića, 2001.
– za ulogu Ivanke Bikar u predstavi Ravangrad Đ. Lebovića u režiji Dejana Mijača, 2003.
– Nagrada za žensku epizodnu ulogu u predstavi Kome verujete na 54. festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine, 2004.
– Nagrada Večernjih novosti u okviru 52. Sterijinog pozorja za epizodnu ulogu Sofije Petrovne u predstavi Ujkin san Dostojevskog, u režiji Egona Savina, 2007.


Otvaranje još jednog pozorišta bilo bi idealno za ovaj grad

Rođen je u Ravnom Selu 4. avgusta 1956. godine. Od 1975. godine, nakon položene audicije, član je ansambla Drame na srpskom jeziku u Narodnom pozorištu u Subotici. Tokom svoje glumačke karijere bio je član Narodnog pozorišta u Somboru, Dečjeg pozorišta u Subotici, KPGT-a i od 1995. ponovo Narodnog pozorišta u Subotici. Odigrao je 99 premijera. U Srpskom narodnom pozorištu je od maja 2017. godine. Filmovi u kojima je ostvario zapažene uloge osvajali su nagrade na domaćim i prestižnim filmskim festivalima u svetu.

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu

– Jovan Hadžić / Svetozar, Milovan Vitezović, režija Jug Radivojević, 2018.

Ostale uloge

Narodno pozorište Subotica: (sa sajta SNP)

A. Sastre: Brnjica – Handro
Ž. Anuj: Beket – Luj
B. Breht: Reket – Stranac
B. Fril: Ples na praznik lunase – Geri
M. Krečković: Noć ludaka u gospodskoj ulici – Dr Mihajlo Todorović
H. Ibzen: Heda Gabler – Sudija Brak
Molijer: Improvizacije učenih žena – De la Granž, Arist
H. Barker: Europejci – Leopold
K. Goldoni: Sluga dvaju gospodara – Pandolfo Sibelius Pantalone
A. P. Čehov: Višnjik – Semjon Pantelejevič Epihodov
En Nobl: Dom Riordanovih – Tomas
G. Stefanovski: Bahanalije – Tiresija
K. Donev: Avion begunac – Građanin
N. Sajmon: Apartman A – Roj
B. Senker: Fricšpil – Glembaj
V. Šekspir: Mnogo vike ni oko čega – Leonato
D. Kovačević: Sabirni centar – Profesor
B. Nušić: Ožalošćena porodica – Agaton
B. Mihajlović Mihiz: Banović Strahinja – Jug Bogdan
G. Stefanovski: Demon iz Debarmale – Koce
Jordan Cvetanović: Simptomi – Šajo
Ante Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi – Jozo Poskok
Kristofer Durang: Brak Bet i Bu-a – Karl Hadlok
Branislav Nušić: Mister Dolar – gospodin Predsednik stranke 4S
Majkl Frejn: Iza kulisa – Selsdon Mobrej
Slobodan Selenić: Ruženje naroda u dva dela – Miloš Obrenović

Narodno pozorište Subotica: (sa sajta SDUV)

A.Sastre: Brnjica – Handro
Ž.Anuj: Beket – Luj
B.Breht: Reket – Stranac
P.Šefer: Amadeus – Baron Van Sviten
I.Horovic: Prvi –
B.Fril: Ples na praznik Lunase – Geri
M.Krečković :Noć ludaka u Gospodskoj ulici – Dr Mihajlo Todorović
H.Ibzen: Heda Gabler – Sudija Brak
Molijer: Improvizacije učenih žena – Dela Granž, Arist
H.Barker: Europejci – Leopold
K.Goldoni: Sluga dvaju gospodara – Pandolfo Sibelius Pantalone
A.P.Čehov: Višnjik – Semjon Pantelejevič Epihodov
E.Nobl: Dom Riordanovih – Tomas
G.Stefanovski: Bahanalije – Tiresija
A.N.Ostrovski: Kola mudrosti – dvoja ludosti – Mamajev
M.Karaklajić: Lažni napad – pogrešna odbrana – Ozren Radotić
K.Donev: Avion begunac – Građanin
N.Sajmon : Apartman – Roj
B.Senker : Fritzspiel – Glembaj
V.Šekspir :Mnogo vike ni oko čega – Leonato
D.Kovačević : Sabirni centar – Profesor
B.Nušić: Ožalošćena porodica – Agaton
A.Nikolaj: Hamlet u pikantnom sosu – Frogi
LJ. Simović: Putujuće pozorište Šopalović – Vasilije Šopalović

Televizija

„Neka čudna zemlja“
„Osveta“
„Granica“
Tv serija „Svetozar Marković“

Film

„Slučaj Kalvi“
„Mala noćna muzika“
„Belo odelo“
„Bolygo“
„Pljačka Trećeg rajha“
„Bumerang“
„San zimske noći“
„Optimisti“

Nagrade

Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje za ulogu Glembaja u predstavi Fricšpil B.Senkera, režija R. Raponja, na 57. Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu, 2007.

Rođen u Novom Sadu 23. novembra 1965. Gimnaziju završio u Novom Sadu 1983. Akademiju umetnosti, glumu završio u Novom Sadu u klasi profesora Petra Banićevića 1987. U stalnom angažmanu u Srpskom narodnom pozorištu od 7. marta 1988. godine. Vršilac dužnosti direktora UJ Drama bio je od novembra 2014. do januara 2016, a direktor do novembra 2016. godine. U martu 2018. obeležio je 30 godina umetničkog rada u predstavi Vojvođanska rapsodija (režija V. Lazić).

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu

– Kalip / Arheološka iskapanja kod sela Dilj Ive Brešana u režiji Ljubiše Georgievskog, 1986.
– Pisac / Dobri doktor Nila Sajmona u režiji Petra Banićevića, 1986.
– Stiven / Prvi Izraela Horovica u režiji Milana Pletela, 1987.
– Baća / Sveti Georgije ubiva aždahu Dušana Kovačevića u režiji Egona Savina – zamena od 1988.
– Momčić/Dželat / Klopka Tadeuša Ruževiča u režiji Nevene Janać, 1988.
– Boris Antonov / Roman o Londonu Miloša Crnjanskog u režiji Steve Žigona, 1987.
– Uski / Tri čekića /o srpu da i ne govorimo/ Deane Leskovar u režiji Egona Savina, 1988.
– Kolja / Luda igra Leva Birinskog u režiji Vide Ognjenović
– Žan / Magarac Žorža Fejdoa u režiji Želimira Oreškovića
– Pasivista / Novi Sad il’ nikad M. Pajovića-R. Bojičića-M. Vržine-D. M. Petrovića u režiji Radoslava Dorića, 1989.
– Tjatin / Jegor Buličov Maksima Gorkog u režiji Dušana Jovanovića, 1989.
– Jablani / Druga vrata levo Aleksandra Popovića u režiji Suade Kapić, 1989.
– Horda / Kozoder u akciji Ratka Radivojevića po J.J. Zmaju u režiji Ratka Radivojevića, 1990.
– Luda / Kralj Lir Vilijama Šekspira u režiji Ljubiše Ristića, 1990.
– Jeronimus Gongora / Karlos II Omađijani Pitera Barnsa u režiji Gorana Vukčevića, 1990.
– Hijeron (off) / Žene u narodnoj skupštini Aristofana u prevodu i adaptaciji za modernu scenu Branka Pleše i u režiji Zorana Ratkovića, 1991.
– Kazivanje stihova Posle pogreba / Laza Kostić-Među javom i međ snom, scenario Petra Marjanovića u režiji Radoslava Milenkovića, 1990.
– Patrick Walker / Očevi i oci Slobodana Selenića u dramatizaciji Petra Marjanovića i u režiji Slavenka Saletovića, 1990.
– Sin / Staklena menažerija Tenesija Vilijamsa u režiji Bogdana Ruškuca, 1991. zamena od februara 1992.
– Sin, kažu da je Ilijin / Vođa Radoja Domanovića u dramatizaciji i režiji Radoslava Milenkovića, 1992.
– Mišika / Kad bi Sombor bio Holivud autora i reditelja Radoslava Dorića, 1993.
– Mortimer Bruster / Arsenik i stara čipka Džozefa Keselringa u režiji Radoslava Dorića, 1993.
– Čeda Urošević / Gospođa ministarka Branislava Nušića u režiji Branka Popovića, 1993.
– Kosta Trifković / Srpska Atina R. Dorića u režiji autora, 1994.
– Đoka / Sumnjivo lice B. Nušića u režiji Dejana Mijača, 1994; Nagrada „Predrag Tomanović“
– Kumić / Mrešćenje šarana A. Popovića u režiji Egona Savina, 1996.
– Mačak / Pop Ćira i pop Spira S. Sremca, u adaptaciji Radoslava Milenkovića i u režiji Milana Karadžića, 1997.
– Petar / Sabirni centar D. Kovačevića u režiji Ljuboslava Majere, 1999.
– Dr Petrović / Ožalošćena porodica D. Kovačevića u režiji Dejana Mijača, 2000.
– Nikola / Cuba Libre Ivana M. Lalića u režiji Kokana Mladenovića, 2001.
– Svetozar Odobaški / Ravangrad Đ. Lebovića u režiji Dejana Mijača, 2002.
– Petar Dunja / San letnje noći V. Šekspira u režiji Kokana Mladenovića, 2003.
– Jovan / Pokondirena tikva J. S. Popovića u režiji Ksenije Krnajski, 2004.
– Podstanar / Balkanski špijun D. Kovačevića, 2004.
– Nikola / The Grateful Alive Vesne Radovanović, 2005.
– Bokčilo / Dundo Maroje M. Držića, 2005.
– Knez / Rasprava Marivoa, 2006.
 Sreten / Zverinjak D. Spasojevića, 2007.
– Gospodin Stojković / Je li bilo kneževe večere Vide Ognjenović, 2008.
– Kuligin / Tri sestre A. P. Čehova u režiji Radoslava Milenkovića, 2009.
– Leonard / Tajni dnevnik Virdžinije Vulf u režiji Milene Pavlović Čučilović, 2010.
– Slikar / Timon Atinjanin u režiji Gorčina Stojanovića, 2010.
– Marković Ujež B. Nušić, režija Radoslav Milenković, 2010.
– Pal Šandor / Rodoljupci u režiji Sonje Vukićević, 2011.
– Kir Anastas Agagijanijan / Seobe u režiji Vide Ognjenović, 2011.
– Glas Presrećni ljudi, koncept, autor i režija Predrag Štrbac, 2012.
– Hirlinger / Priče iz bečke šume, Edena fon Horvata, režija Iva Milošević, 2012
– Ujka Vasa Gospođa ministarka B. Nušića, režija Radoslav Milenković, 2014.
– Duh Hamletovog oca / Hamlet Vilijama Šekspira, režija Nikola Zavišić, 2016.
– Mark Tven FBI-dosije Tesla, tekst, režija i muzika Nele Karajlić, 2016.
– Knez Lipret-Vajlershajm / Kneginja čardaša, I. Kalman, režija J. Sikora, 2016.
– Vasilije Urnebesna tragedija, Dušana Kovačevića, režija Maja Grgić, 2017.
– više uloga / Vojvođanska rapsodija, mjuzikl, po motivima proze Selo Sakule, a u Banatu Z. Petrovića, režija V. Lazić, 2017.
– više uloga / Požar. Laundž / Kontrast ili Tamo gde smo ostali, M. Knežević, M. Miljković, režija M. Knežević, 2017.
– Šerbulić Rodoljupci, J. S. Popović, režija R. Čupić, 2018.
– Menadžer, Roditelj / Dopler, Erlend Lu, režija Aleksandar Popovski, 2018.
– Tomas Patnem / Veštice iz Salema, Artur Miler, režija i adaptacija Nikita Milivojević, 2018.
– Travnička hronika, Ivo Andrić, režija i dramatizacija: Nikita Milivojević, 2019.
– Klaudije / Rozenkranc i Gildenstern su mrtvi, Tom Stopard, režija Igor Pavlović, 2020.
– Robert Džonson / Tesla izumetnik, tekst i režija Nebojša Bradić, 2021.

Ostale uloge

– Mali Jason / Medejina deca Susane Usten-Per Lisandera u režiji Miloša Lazina, 1986, Pozorište „Boško Buha“, Beograd
– Petar / Malograđani Maksima Gorkog u režiji Vlatka Perkovića, 1990, Pozornica dramskih umetnosti, Novi Sad
– Bogodvoj / Privatni mir Aristofana u režiji Lazara Stojanovića, 1990. JU-FEST, Subotica
– Teljegin / Ujka Vanja / Čehov, režija Žanko Tomić, Produkcija Jorik trupa, SKC, Bitef teatar. 2011.

Televizija i film

– Bajke sveta (Bi-Bi-Si, režija Endrju Griv);
– Heroj ulice (TV Novi Sad, režija Milan Pletel);
– Seobe (režija Saša Petrović);
– Poklon čekanja (TV Novi Sad, režija Bečejski);
– Divlji svetac (TV Novi Sad, režija Bogdan Ruškuc);
– Ljubavno pismo (TV Novi Sad, režija Slavko Dimitrijević);
– Jevreji dolaze (TV Novi Sad, režija-Rvoslav Marić);
– Memo, režija M. Jovanović
– Pet vekova manastira KrušedolRTV
– Kao rani mraz, režija Đ.Balašević Salajka
– Sva ta ravnica, režija M. Lekić, TV Pink
– Zauvek mlad, N. Ognjenović, F. Čolović Nira RTV
– Il Scandalo della Banca Romana, RAI 1, režija Stefano Reali, produkcija Alessandro Jacchia, 2009.
– Pomeri se s mesta (RTV, 2015)

Izvedene radio-drame

– Noćnik, Ja sam galeb.

Režije

– Krajnosti Vilijema Mastrosimonea, Kulturni centar Novi Sad, april 2000.

Nagrade

– Godišnja nagrada SNP-a za ulogu Mortimera Brustera, Arsenik i stara čipka, 1994.
– Nagrada „Predrag Peđa Tomanović“ za ulogu Đoke, Sumnjivo lice, 1996.
– XIII dani Zorana Radmilovića „Zoranov brk“, glumac večeri, 2004.
– Glumačke svečanosti „Milivoje Živanović“: glumac večeri, po oceni stručnog žirija; glumac večeri, po oceni publike za ulogu sluga Jovan, Pokondirena tikva, režija K. Krnajski, 2004.
– Godišnja nagrada SNP-a za ulogu u predstavi Vojvođanska rapsodija, 2018.


Teatar mora da postavlja pitanja…

Ne smemo zaglaviti u palanačkoj žabokrečini

Aleksandar Gajin, direktor UJ Drama SNP-a, o predstavama u novoj sezoni

Rođena 1980. u Budimpešti. Školovala se u Novom Sadu, gde je nakon Srednje baletske škole upisala glumu na Akademiji umetnosti u klasi Miše Janketića i diplomirala 2003. Od 2000. postaje honorarni saradnik Srpskog narodnog pozorišta, a od 2008. i stalni član Drame.

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu

 Kazanova Dejvida Grejga u režiji Đurđe Tešić, 2002.
 Ravangrad Đorđa Lebovića u režiji Dejana Mijača, 2002.
– Elektra Danila Kiša u režiji Miše Janketića, 2005.
– Ja ili neko drugi Maje Pelević u režiji Kokana Mladenovića, 2007.
– Skočiđevojka Maje Pelević u režiji Kokana Mladenovića, 2007.
– Je li bilo kneževe večere? Vide Ognjenović u režiji autorke, 2008.
– Policija ili čemu sve ovo Slavomira Mrožeka u režiji Petra Jovanovića, 2008.
– Ćelava pevačica Ežena Joneska u režiji Bebe Balašević, 2009.
– Zojkin stan M. A. Bulgakova u režiji Dejana Mijača, 2011.
– Parastos u belom Miroslava Antića u režiji Petra Jovanovića, 2011.
– Seobe Miloša Crnjanskog u režiji i dramatizaciji Vide Ognjenović, 2011.
– Ostavite poruku ili Begunci Vide Ognjenović u režiji autorke, 2014.
– Violinista na krovu Džozef Stejn – Džeri Bok u režiji Atile Bereša, 2015.
– Rodoljupci, J. S. Popović, režija R. Čupić, 2018.
– Dopler, Erlend Lu, režija Aleksandar Popovski, 2018.

Ostale uloge

– Čekajući Godoa Semjuela Beketa u režiji Bebe Balašević (produkcija „Salajka“)
– Miris kiše na Balkanu Gordane Kuić u režiji Ane Radivojević, Madlenianum, Beograd
– Tajna Grete Garbo Mira Gavrana u režiji Đurđe Tešić, Madlenianum, Beograd

TV serije

– „Fore i fazoni“ (3 serijala)
– „Naša mala klinika“
– „Zaustavi vreme“ Darka Bajića

Film

– „Kao rani mraz“ Đorđa Balaševića

Nagrade

– Nagrada „Predrag Peđa Tomanović“ za ulogu Ane u predstavi Ostavite poruku ili Begunci, po tekstu i u režiji Vide Ognjenović, 2015.
– Povelja FEDIS-a (Festival domaćih igranih serija, Beograd) za zapaženu ulogu Eve u TV seriji „Nemoj da zvocaš“, 2017.

Rođen u Glamoču 1959. Završio Akademiju umetnosti u Novom Sadu. Bio je član Narodnog pozorišta Bosanske Krajine u Banjaluci, Narodnog pozorišta „Sterija“, Narodnog pozorišta „Toša Jovanović“ u Zrenjaninu. Član Srpskog narodnog pozorišta od 1993. godine.

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu

– Simonov / Posle pola veka A. P. Čehova u režiji Ljuboslava Majere, 1993.
 Teča Panta / Gospođa ministarka B. Nušića u režiji Branka Popovića, 1993.
– Laza Kostić / Srpska Atina R. Dorića, 1994.
 Žika / Sumnjivo lice B. Nušića u režiji Dejana Mijača, 1994.
– Milun / Putujuće pozorište Šopalović LJ. Simovića u režiji Egona Savina, 1995.
– Laza Paunov / Mrešćenje šarana A. Popovića, u režiji Egona Savina, 1996.
– Dr Bo / Mačka na usijanom limenom krovu T. Vilijamsa, u režiji Ljuboslava Majere, 1998.
– Karanfil / Pepo M iliti pobuna anđela A. Silađija u režiji Lasla Babarcija, 1998.
– Pompej / Mera za meru V. Šekspira u režiji Egona Savina, 1998.
– Marko / Sabirni centar D. Kovačevića u režiji Ljuboslava Majere, 1999.
– Dante / Cuba libre I. M. Lalića u režiji Kokana Mladenovića, 2001.
 Franja Frula – Tizba / San letnje noći V. Šekspira u režiji Kokana Mladenovića, 2003.
– Milun / Nahod Simeon Milene Marković u režiji Tomija Janežiča, 2006.
– Orgon / Tartif Molijera u režiji Dušana Petrovića, 2008.
– Isidor / Timon Atinjanin Vilijama Šekspira u režiji Gorčina Stojanovića, 2010.
– Mrtvo telo Zojkin stan Mihaila Afanasjeviča Bulgakova u režiji Dejana Mijača, 2011.
– Kosta Urnebesna tragedija Dušana Kovačevića u režiji Maje Grgić, 2011.
– Mister Priče iz Bečke šume Edena fon Horvata u režiji Ive Milošević, 2012.
– Petar Nikolajevič Sorin / Galeb Antona Pavloviča Čehova u režiji Tomija Janežiča, 2012.
– Tatin prijatelj / Ostavite poruku ili Begunci Vide Ognjenović, prema motivima romana Borislava Čičovačkog, u režiji autorke, 2014.
– Fabijan Bogojavljenska noć Vilijama Šekspira u režiji Egona Savina, 2013.
– Smrt Ivana Iljiča L. N. Tolstoja u režiji Tomija Janežiča, 2015.
– Mita Kradić / Seoska lola Davorina Jenka, adaptacija i postavka Miodrag Milanović, 2015.
– Nikola Duh koji hoda (Prometejev put) Dejana Dukovskog u režiji Aleksandra Popovskog, 2015.
– Na Drini ćuprija Ivo Andrić, režija i tekst Kokan Mladenović, 2016.
– Požar. Laundž / Kontrast ili Tamo gde smo ostali M. Knežević i M. Miljkovića, u režiji Mie Knežević, 2016.
– Čamča Večiti mladoženja po motivima romana Jakova Ignjatovića, režija Darijan Mihajlović, 2016.
– Duh Fortinbrasovog oca, Stražar I / Fortinbras se napio, J. Glovacki, režija N. Zavišić, SNP i CRVK, 2017.
– više uloga / Vojvođanska rapsodija, mjuzikl, po motivima proze Selo Sakule, a u Banatu Z. Petrovića, režija V. Lazić, 2017.
– Hepi end (projekat Egzodus) / B. Knežević, režija P. Štrbac, 2018.
– Frensis Ners / Veštice iz Salema, Artur Miler, režija i adaptacija Nikita Milivojević, 2018.
– Smrdljiva bajka / autor i reditelj: Miroslav Momčilović, 2018.
– Travnička hronika, Ivo Andrić, režija i dramatizacija: Nikita Milivojević, 2019.
– Simeonov-Piščik, Boris Borisovič / Višnjik, Anton Pavlovič Čehov, režija Radoslav Milenković, 2021.

Ostale uloge

– Kralj Uroš Jelena Anžujska, autora i reditelja Radoslava Zlatana Dorića, 2008.

Film i televizija (izbor)

– Tito i ja, film Gorana Markovića, 1992.
– Agencija za SiS (15 epizoda), 2006-2007.
– Kafanica blizu SiS (6 epizoda), 2007-2008.
– Seljaci (13 epizoda), 2006-2008.
– Turneja, film Gorana Markovića, 2008.
– Đavolja varoš film Vladimira Paskaljevića, 2009.

Nagrade

– Glumačka nagrada na Susretu vojvođanskih pozorišta za ulogu Žike u predstavi Sumnjivo lice B. Nušića, Vršac, 1995.
– Nagrada Dnevnika na Sterijinom pozorju za ulogu Žike u predstavi Sumnjivo lice B. Nušića, 1995.
– Nagrada za najbolju epizodnu ulogu u predstavi Galeb A. P. Čehova, u režiji T. Janežiča, 63. Festival profesionalnih pozorišta Vojvodine, 2013.

Godišnje nagrade SNP:
– za ulogu Laze Kostića u predstavi Srpska Atina R. Dorića, 1994.
– za ulogu Karanfila u predstavi Pepo M iliti Pobuna anđela A. Silađija, 1999.
– za ulogu Sorina u predstavi Galeb A. P. Čehova, u režiji T. Janežiča, 2013.

– Pohvala za Dan SNP, 1998.


Intervju: DUŠAN JAKIŠIĆ

Rođena u Novom Sadu gde je završila gimnaziju „Jovan Jovanović Zmaj“ i muzičku školu „Josip Slavenski“. Studirala je glumu na Dramskom odseku novosadske Akademije umetnosti, u klasi profesora Dejana Mijača i Dimitrija Đurkovića. Diplomirala je 1984. godine, kada se i zaposlila u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu. Pored uloga u predstavama matičnog pozorišta igrala je na filmu, televiziji i radiju, kao i na scenama Sombora i Subotice, sarađivala je sa Akademskim pozorištem „Promena“ i više nezavisnih pozorišnih trupa.

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu

– Vida, Slike žalosnih doživljaja, Milica Novković, režija Slobodan Unkovski, 1981.
– ŠtalerkaKuća Strave, Franc Ksaver Krec, režija Zlatko Sviben i Milan Pletel, 1981.
– Paulina TornjanskiDolnja Zemlja, Jakov Ignjatović – Đorđe Lebović, režija Dejan Mijač, 1981.
– Vladislava ČutukovićRavangrad, Veljko Petrović – Đorđe Lebović, režija Dejan Mijač, 1982.
– SpikerKapetan Džon Piplfoks, Dušan Radović, režija Zlatko Svibena, 1982.
– Aleksandra IvanovnaPlatonov, Anton Pavlovič Čehov, režija Stevo Žigon, 1982.
– HermijaSan letnje noći, Viljem Šekspir, režija Stevo Žigon, 1983.
– Maturina, Don Žuan, Žan Batist Molijer, režija Ljubiša Georgijevski, 1984.
– RecitatorKantata Vojvodina, Miroslav Antić, kompozitor Rudolf Bruči, dirigent Mladen Jagušt
– BertaPrijatelji, Augist Strindberg, režija Atile Andrašija, 1985.
– KarmenTri žene, Dača Maraini, režija Voja Soldatović, 1985.
– ŽenaBanditska balada, Tomislav Knežević, režija Tomislav Knežević, 1985.
– PiaZločin na kozjem ostrvu, Ugo Beti, režija Slavenko Saletović, 1986.
– ArdelijaŽivot provincijskih plejboja između dva rata, Dušan Jovanović, režija Branislav Mićunović, 1987.
– Dženi PiratušaBilbao bal, Bertolt Breht, režija Zoran Tasić, 1987.
– Mis MunRoman o Londonu, Miloš Crnjanski, dramatizacija Petar Marjanović, režija Stevo Žigon, 1987.
– Kaća, Tri čekića, o srpu da ne govorimo, Deana Leskovar, režija Egon Savin, 1988.
– MašaLuda igra, Lev Birinski, režija Vida Ognjenović, 1988.
– Megi SoldinjakMagarac, Žorž Fejdo, režija Želljko Orešković, 1989.
– GolubiceDruga vrata levo, Aleksandar Popović, režija Suada Kapić, 1989.
– MisikaKralj Lir, Viljem Šekspir, režija Ljubiša Ristić, 1990.
– LekarkaStaza divljači, Franc Ksaver Krec, režija Ivana Vujić, 1990.
– Kraljica AnaKarlos Drugi omađijani, Piter Barns, režija Goran Vukčević, 1990.
SavinaOčevi i oci, Slobodan Selenić, dramatizacija Petar Marjanović, režija Slavenko Saletović, 1991.
– JagodaČudo u Šarganu, Ljubomir Simović, režija Egon Savin, 1992.
– MalciKad bi Sombor bio Holivud, Radoslav Dorić, režija Radoslav Dorić, 1993.
– Natalija StepanovnaPosle pola veka, Anton Pavlovič Čehov, Prosidba + Medved + Jubilej, režija Ljuboslav Majera, 1993.
– G-đa BajerCrna hronika, Svetislav Basara, režija Dušan Petrović, 1994.
– Vatrogasani kapetanĆelava pevačica, Ežen Jonesko, režija Zlatko Paković, 1996.
– JelenaRob ljubavi, Ivan M. Lalić, režija Žanko Tomić, 1997.
– Magda StepanovVere i zavere, Aleksandar Tišma, dramatizacija Dušan Petrović, režija Dušan Petrović, 1998.
– Natalija SorinaGaleb, Anton Pavlovič Čehov, režija Žanko Tomić, 2000.
– MoliKazanova, Dejvid Greig, režija Đurđa Tešić, 2002.
– ReneŽenski orkestar, Žan Anuj, režija Voja Soldatović, 2003.
– Jente, ProvodadžikaViolinista na krovu, DŽ. Bok / DŽ. Stejn, režija Voja Soldatović, 2003.
– Olga MitrovićPreterano nasledstvo, V. Paskaljević, režija Filip Markovinović, 2005.
– Ana Nikolajeva AntipovaUjkin san, F. Dostojevski, režija Egon Savin, 2006.
– Majka njenaSkočiđevojka, Maja Pelević, režija Kokan Mladenović, 2007.
– Gospođa LugomirskaJe li bilo kneževe večere Vide Ognjenović u režiji autorke, 2008.
– NeliTajni dnevnik Virdžinije Vulf u režiji Milene Pavlović Čučilović, 2010.
– Sušićka / Ujež Branislava Nušića u režiji Radoslava Milenkovića, 2010.
– Prva dama Zojkin stan Mihaila Afanasjeviča Bulgakova u režiji Dejana Mijača, 2011.
– Femka Seobe Miloša Crnjanskog u režiji Vide Ognjenović, 2011.
– Tetka Savka / Gospođa ministarka Branislava Nušića u režiji Radoslava Milenkovića, 2014.
– Tetka Bosa / Ostavite poruku ili Begunci Vide Ognjenović, prema motivima romana Borislava Čičovačkog, u režiji autorke, 2014.
– Ivonina tetka / Ivona, burgundska kneginja Vitolda Gombroviča u režiji Radoslava Milenkovića, 2015.
– više uloga / Vojvođanska rapsodija, mjuzikl, po motivima proze Selo Sakule, a u Banatu Z. Petrovića, režija V. Lazić, 2017.
– Baba Laža i paralaža, J. S. Popović, režija S. Branković, 2018.
– Nančika Rodoljupci, J. S. Popović, režija R. Čupić, 2018.
– Marta Kori / Veštice iz Salema, Artur Miler, režija i adaptacija Nikita Milivojević, 2018.

Ostale uloge

– SavetaIzbiračica, Kosta Trifković, režija Slavenko Saletović, Narodno pozorište Sombor
– RozalindaKako vam drago ili kako hoćete, Viljem Šekspir, režija Zlatko Sviben – diplomska predstava, Narodno pozorište Subotica
– Voditelj predstave, Mario i mađioničar, Tomas Man, režija Radoslav Milenković, Akademsko pozorište „Promena“
– Natalija, Malograđani, Maksim Gorki, režija dr Vlatko Perković, Pozornica dramskih umetnosti iz Novog Sada
– Jelena, Deveta defanziva, Stevan Koprivica, režija Vladimir Lazić, Savez dramskih umetnika Vojvodine
– PatrišaKrajnosti, Viljem Mastrosimone, režija Aleksandar Gajin, Savez dramskih umetnika Vojvodine i Kulturni centar mladih
– Mir-JamRanjeni orao, Mir-Jam, režija Stojan Cerović, Pozorišna trupa „Duplo dno“

Nagrade

– Nagrada za ulogu Maturine u predstavi Don Žuan na 35. Susretima profesionalnih pozorišta Vojvodine, Pančevo, 1985;
– Nagrada za ulogu Natalije Stepanovne u predstavi Posle pola veka na 44. Susretima profesionalnih pozorišta Vojvodine, Sombor, 1994;
– Godišnja nagrada Radio Novog Sada za radio-dramsko stvaralaštvo, 1994;
– Godišnja nagrada SNP za sezonu 1993/1994, za ulogu Natalije Stepanovne u predstavi Posle pola veka.

Televizija i film

– Kir Janja (TV drama), Jovan Sterija Popović, režija Dejan Mijač, TV Beograd, 1981;
– Jesen Đure Dražetića (TV adaptacija), Aleksandar Tišma, režija Jan Makan, 1984;
– Bele udovice (TV drama), Deana Leskovar, režija Đorđe Deđanski, TV Novi Sad, 1984;
– Naš učitelj četvrtog razreda (TV drama), Veljko Petrović, režija Branko Mitić, TV Novi Sad,1985;
– Poslednje leto detinjstva (TV serija), Rade Obrenović, režija Borivije Gvojić, TV Novi Sad, 1986;
– Kud plovi ovaj brod (film), Želimir Žilnik, Terra film, Novi Sad, 1998:
– Zvezdan (kratki film), scenario i režija Filip Markovinović, Kino klub Novi Sad, 2003;
– Dobro jutro maligna ćelijo (kratki film), scenario i režija Marin Materić, Kino klub Novi Sad, 2004.

Režije

– POKONDIRENA TIKVA (opera), Mihovil Logar, 31, maj 2006, Srpsko narodno pozorište


Miodrag Petronje, (otac Todor), glumac, rođen 23. decembra 1946. u Pančevu. Završio Gimnaziju i Dramski studio. Radio u Narodnom pozorištu u Titovom Užicu 1968/69, zatim u Narodnom pozorištu u Somboru (1969-1980), a od 1. januara 1985. je u stalnom angažmanu u Srpskom narodnom pozorištu.

ULOGE
U Srpskom narodnom pozorištu:

 Franjo Antun / Slike žalosnih doživljaja Deane Leskovar u režiji Slobodana Unkovskog, 23. januara 1981.
– Bucmasti / Dolnja zemlja Đorđa Lebovića u režiji Dejana Mijača, 28. mart 1981.
– Pijanac III Venčanje Vitolda Gombroviča u režiji Ježi Jarockog, 24. oktobar 1981.
– Hajd’ u park kabare Matije Bećkovića, Milovana Vitezovića i Nikole Petrovića u režiji Nikole Petrovića, 24. januar 1982.
– Sekira / Kapetan Džon Piplfoks Duška Radovića u režiji Zlatka Svibena, 30. april 1982.
– Milicionar / Golubnjača Jovana Radulovića u režiji Dejana Mijača, 9. oktobar 1982.
– Dr Miloš Oka / Ravangrad 1900. Veljka Petrovića-Đorđa Lebovića u režiji Dejana Mijača, 18. decembar 1982.
– Toma Njuška, Zid u međuigri / San letnje noći Vilijama Šekspira u režiji Steve Žigona, 14. maj 1983.
 Maks Sing / Čovek je čovek Bertolta Brehta u režiji Milenka Maričića, 6. mart 1984.
– Čovek bez ičega / Čekajući kabare Brane Crnčevića i Nikole Petrovića u režiji Nikole Petrovića, 9. maj 1984.
 Toma / Glorija Ranka Marinkovića u režiji Želimira Oreškovića, 4. jun 1984.
 Guzman / Don Žuan Ž.B.P. Molijera u režiji Ljubiše Georgievskog, 29. oktobar 1984.
– Predsednik MNO-a / Moj tata, socijalistički kulak Tone Partljiča u režiji Voje Soldatovića, 28. decembar 1984.
– Biskup, Lemton Mekajl, Drugi lord / Vladajuća klasa Pitera Barnsa u režiji Petra Zeca, 7. maj 1985.
– Glasovi / Veliko i malo Bote Štrausa u režiji Nikole Jevtića, 18. jun 1985.
– Pero, Sosija / Arheološka iskapanja kod sela Dilj Ive Brešana u režiji Ljubiše Georgievskog, 9. februara 1986.
– Reci Vojo / Sveti Georgije ubiva aždahu Dušana Kovačevića u režiji Egona Savina, 16. septembar 1986.
– Mister Stoun / Roman o Londonu Miloša Crnjanskog u režiji Steve Žigona, 7. septembar 1987.
– Albert Klementov pad, Drago Jančar, Zvone Šedlbauer, 1988
– Policijski komesar Magarac Žorža Fejdoa u režiji Želimira Oreškovića, 17. mart 1989.
– Advokat Đurić / Pokojnik, Nušić, Mijač, 1989
– Braća po materijalu / Novi Sad il’ nikad više autora u režiji Radoslava Dorića, 22. jun 1989.
– Mokrousov policajac / Jegor Buličov Maksima Gorkog u režiji Dušana Jovanovića, 14. oktobar 1989.
– Horda / Kozoder u akciji J.J. Zmaja u adaptaciji i režiji Ratka Radivojevića, 13. januar 1990.
– Karan Kralj Lir Vilijama Šekspira u režiji Ljubiše Ristića, 29. mart 1990.
– Otac Frojlajn / Karlos II omađijani Pitera Barnsa u režiji Gorana Vukčevića, 30. jun 1990.
– Burazer / Čekajući Fortinbrasa Dubravke Knežević u adaptaciji i režiji Vlade Lazića, 23. septembar 1990.
– Advokat, Dobri Bog / Patnje gospodina Mokinpota Petera Vajsa u režiji Radoslava Milenkovića, 15. januar 1991.
– Dragiša Cvetković / Očevi i oci Slobodana Selenića u režiji Slavenka Saletovića, 19. april 1991.
– Otac Milanov i Ilijin / Vođa Radoja Domanovića u dramatizaciji i režiji Radoslava Milenkovića, 10. oktobar 1992.
 Albert / Klementov pad Drage Jančara u režiji Zvone Šedlbauera, 16. septembar 1988.
– Lalošević / Kad bi Sombor bio Holivud Radoslava Dorića u režiji autora, 28. januar 1993.
– Poručnik Runi / Arsenik i stara čipka DŽ. Keselringa u režiji Radoslava Dorića, 26. septembar 1993.
– Pop / Crna hronika Svetislava Basare u režiji Dušana Petrovića, 1994
– Mirča / Srpska Atina Radoslava Zlatana Dorića u režiji autora, 2. april 1994.
– Aleksa Žunjić / Sumnjivo lice Branislava Nušića u režiji Dejana Mijača, 8. oktobar 1994.
– Petar Ivanovič Bopčinski / Revizor Nikolaja Vasiljeviča Gogolja u režiji Vitalija Dvorcina, 28. septembar 1996.
– Vladika / Pop Ćira i pop Spira Stevana Sremca u režiji Milana Karadžića, 19. april 1997.
– Milan Stepanov / Vere i zavere Aleksandra Tišme u adaptaciji i režiji Nikole Petrovića, 3. oktobar 1998.
– Sudija, Varije / Mera za meru Vilijama Šekspira u režiji Dejana Mijača, 22. decembra 1998.
– Šamrajev / Galeb Antona Pavloviča Čehova u režiji Žanka Tomića, 23. februar 2000.
– Pokojni Mata / Ožalošćena porodica Branislava Nušića u režiji Dejana Mijača, 16. septembar 2000.
– Antun / Ravangrad Đorđa Lebovića u režiji Dejana Mijača, 2001.
– Toma Njuška – Zid / San letnje noći V. Šekspira u režiji Kokana Mladenovića, 2003.
– Sadi Židov / Dundo Maroje Marina Držića u režiji Radoslava Milenkovića, 2005.
– Afanasij Matvejevič / Ujkin san F. M. Dostojevskog u režiji Egona Savina, 2006.
– Lebedev / Ivanov A. P. Čehova u režiji Predraga Štrpca, 2007.
– Loajal / Tartif Molijera u režiji Dušana Petrovića, 2008.
– Radulaški / Je li bilo kneževe večere, Vida Ognjenović, 2008.
– Jovan, poslužitelj / Ujež B. Nušić, režija Radoslav Milenković, 2010.
– Prosjak / Ivona, burgundska kneginja Vitolda Gombroviča u režiji Radoslava Milenkovića, 2015.
– više uloga / Vojvođanska rapsodija, mjuzikl, po motivima proze Selo Sakule, a u Banatu Z. Petrovića, režija V. Lazić, 2017.
– Katar, režija i tekst Ognjen Petković, 2019.


U drugim pozorištima:

1966-68. Dramski studio SNP-a, u klasi prof. Rajka Vesnića

1968-69. Narodno pozorište Titovo Užice:
– Aleksa / Laža i paralaža u režiji Moše Barića (prva profesionalna)
– Kote / Zona Zamfirova u režiji Jovana Bulajića
– Uloga / Lomača u režiji Arse Jovanovića

1969-80. Narodno pozorište Sombor

– Uloga / 13 devojaka ljube Čekmendžijića u režiji Mite Đurkovića, 1969.
 Fon Petričić i Matko / Na rubu pameti u režiji Vere Crvenčanin, 1969.
– Uloga / Ljubav moje ravnice u režiji Nikole Pece Petrovića, 1969.
 Veštica Crveni cvet u režiji Nikole Pece Petrovića, 1970.
– Ađutant / Pepeljuga u režiji Nikole Pece Petrovića, 1970.
– Žadov / Unosno mesto u režiji Dimitrija Jovanovića, 1970.
– Šimurina / Hamlet u Mrduši Donjoj u režiji Željka Oreškovića, 1972.
– Maksa / Maksa Zviždukalo u režiji Nikole Petrovića, 1972.
– Tomi / Pipi Duga Čarapa u režiji Nikole Petrovića, 1972.
– Filent / Mizantrop u režiji Nikole Pece Petrovića, 1973.
– Uloga / Leda u režiji Nikole Pece Petrovića, 1973.
– Uloga / Čudan svet u režiji Milana Konjovića, 1973.
– Skoroteča / Rodoljupci u režiji Željka Oreškovića, 1973.
– Vojnik / Rado ide Srbin u vojnike u režiji Ljubomira Mucija Draškića, 1973.
– Svetislav / Protekcija Branislava Nušića u režiji Mate Miloševića, 1973.
– Lefevr / Madam San Žen u režiji Ljubomira Mucija Draškića, 1973.
 Jakov Trošin / Deca sunca u režiji Steve Žigona, 1973.
– Lenjo Gunđalo / Bele strele Hinakage u režiji Nikole Pece Petrovića, 1973.
– Uloga / Ljudi u režiji Nikole Pece Petrovića, 1973.
– Vojvoda / Dama od Maksima u režiji Vere Crvenčanin, 1974.
– Riorita / Talac u režiji Nikole Pece Petrovića, 1974.
 Žerbulić / Rodoljupci u režiji Željka Oreškovića, 1974.
 Abram / Kvadratura kruga u režiji Mucija Draškićća, 1974.
– Pas Plava ptica u režiji Miloša Lazina, 1974.
– Voditelj / Cirkus buva u režiji Nikole Petrovića, 1974.
– Suljo / Hasanaginica u režiji Grace Mirkovića, 1975.
– Gustav Vig / Imendan u režiji Ištvana Mislaija, 1975.
 Žilijen / Kolomba u režiji Mucija Draškića, 1975.
– Provodadžija / Ženidba i udadba u režiji Dejana Mijača, 1975.
– Uloga / Kabare Usklađivao lud zbunjenog, 1976.
– Konte od Albafjorite / Mirandolina u režiji Paola Mađelija, 1976.
 Tom / Staklena menažerija u režiji Mite Jovanovića, 1976.
– Veštica / Dugonja, Vidonja, Trbonja u režiji Nikole Petrovića, 1976.
– Recital Govorimo o Titu u režiji Nikole Petrovića, 1977.
– Šumski duh / Šumski duh u režiji Ljubomira Mucija Draškića. 1977.
– Dr Ilić / Šta je to u ljudskom biću što ga vodi prema piću u režiji Slavenka Saletovića, 1977.
– Mile / Pokojnik u režiji Nikole Petrovića, 1978.
– Vojcek / Vojcek u režiji Paola Mađelija, 1978.
– Božidar / Anda i Ljubica u režiji Dejana Đurovića, 1978.
– Uloga / kabare Trn u režiji Nikole Petrovića, 1979.
 Maksa / Švabica u režiji Miloša Lazina, 1979.
– Foks Džonson / Džon Piplfoks u režiji Nikole Petrovića, 1979.
– Sajapin / Lov na divlje patke u režiji Matije Bevka, 1980.
– Gospodin Pirs / Pigmalion u režiji Steve Žigona, 1980.

Trideset godina radio nadsinhronizaciju crtanih filmova.
Sa predstavama gostovao u Rumuniji, Mađarskoj, Poljskoj, Čehoslovačkoj, Austriji, Švedskoj, Meksiku i celoj bivšoj Jugoslaviji.

Nagrade

– Nagrada UDUSA za ulogu Abrama u predstavi Kvadratura kruga, 1975.
– Nagrada na 25. Susretu profesionalnih pozorišta Vojvodine u Vršcu, za ulogu Abrama u predstavi Kvadratura kruga, 1976.
– Pohvala UDUSA za ulogu Toma u Staklenoj menažeriji, 1978.
– Nagrada na 30. Susretu profesionalnih pozorišta Vojvodine za ulogu Maksa u Švabici, 1981.