Skoči na sadržaj

Predrag

Rođen 31. jula 1959. u Beogradu. Završio Elektrotehničku školu u Beogradu 1979. Završio glumu na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1985. U stalnom angažmanu u Srpskom narodnom pozorištu od 1985. godine. Redovni je profesor na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Predsednik je Saveza dramskih umetnika Vojvodine.

Uloge u Srpskom narodnom pozorištu
  • Momak kod ministra / Protekcija B. Nušića u režiji Dimitra Stankoskog, 1984.
  • Ciganin svirač / Koštana-San-Krik B. Stankovića u režiji M. Erceg, 1986.
  • Frane, Hiparin / Arheološka iskapanja kod sela Dilj I. Brešana u režiji LJ. Georgievskog, 1986.
  • Gospodin II/Sveštenik / Striptiz S. Mrožeka u režiji Radoslava Milenkovića, 1985.
  • Pjer Don Žuan Molijera u režiji Ljubiše Georgievskog, 1987.
  • Mile Vuković / Sveti Georgije ubiva aždahu Dušana Kovačevića u režiji Egona Savina, 1987.
  • Gavrilo Vuković / Sveti Georgije ubiva aždahu Dušana Kovačevića u režiji Egona Savina, 1996.
  • Drug Špiro / Gospoda i drugovi Fadila Hadžića u režiji Ž. Oreškovića, 1987.
  • Savica Svetislav i Mileva M. Nikolića u režiji Voje Soldatovića, 1987.
  • Mršavko Vesele žene i Falstafove scene V. Šekspira u režiji Branka Pleše, 1989.
  • Dr Dorn / Galeb A.P.Čehova u režiji Bore Draškovića i Nikite Milivojevića, 1988.
  • Glumac Novi Sad il’ nikad Duška M. Petrovića u režiji Radoslava Dorića, 1989.
  • Davidov Luda igra Leva Birinskog u režiji Vide Ognjenović, 1989.
  • Redijon Magarac Ž. Fejdoa u režiji Ž. Oreškovića, 1989.
  • Zvoncov Jegor Buličov M. Gorkog u režiji Dušana Jovanovića, 1989.
  • Jablan Druga vrata levo Aleksandra Popovića u režiji Suade Kapić, 1989.
  • Edgar Kralj Lir V. Šekspira u režiji Ljubiše Ristića, 1990.
  • Kozoder Kozoder u akciji J. Jovanovića Zmaja-Ratka Radivojevića u režiji Ratka Radi­vo­je­vi­ća, 1990.
  • Službenik Staza divljači F. K. Kreca u režiji Ivane Vujić, 1990.
  • Slepac Preobraćenje bludnice Taide u režiji Saše Malešević, 1989.
  • Almirante od Kastilje / Karlo Drugi omađijani P. Barnsa u režiji Gorana Vukčevića, 1989.
  • Alfre Drajfus / U potrazi za izgubljenim vremenom M. Prusta u režiji i koreografiji Nade Kokotović, 1989.
  • Deli Jovan / Bela kafa A. Popovića u režiji Branka Pleše, 1990.
  • Najava / Laza Kostić – Među javom i med’ snom P. Marjanovića u režiji Radoslava Mile­nko­vića, 1991.
  • Sin Staklena menažerija Tenesija Vilijamsa u režiji Bogdana Ruškuca, 1991.
  • Vilhelm Rendeštajm / Kad bi Sombor bio Holivud R. Dorića u režiji Radoslava Dorića, 1993.
  • Miša Dimitrijević Srpska Atina R. Dorića u režiji Radoslava Dorića, 1994.
  • Šipučin Andrej Andrejevič / Posle pola veka A.P. Čehov: Prosidba+Medved+Jubilej, 1993.
  • Sandor / Crna hronika Svetislava Basare u režiji Dušana Petrovića, 1994.
  • Ivan Kuzmič Špekin / Revizor N. V. Gogolja u režiji Vitalija Dvorcina, 1996.
  • Heraro Eskober / Smrt i devojka Arijela Dorfmana u režiji Marka Novakovića, 1994.
  • Đenka Đavo Maratonci trče počasni krug Dušana Kovačevića u režiji Jagoša Markovića, 1996.
  • Gospođa Martin / Ćelava pevačica Ežena Joneska u režiji Zlatka Pakovića, 1996.
  • Boris Rob ljubavi Ivana M. Lalića u režiji Žanka Tomića, 1997.
  • Guper Mačka na usijanom limenom krovu Tenesi Vilijamsa u režiji Ljuboslava Majere, 1998.
  • Ovčina, kasapski pomoćnik / Pepo iliti Pobuna anđela Andora Silađija u režiji Lasla Babarcija, 1998.
  • Josa Pandur Sumnjivo lice B. Nušića u režiji Dejana Mijača, 1994.
  • Ivan Pavlović, sin profesorov Sabirni centar D. Kovačevića u režiji Ljuboslava Majere, 1999.
  • Puščin Evgenije Onjegin A. S. Puškina u režiji i adaptaciji Branka Pleše, 2000.
  • Vlasnik lokala / Ženski orkestar Ž. Anuja u režiji Voje Soldatovića, 2003.
  • Meri Ćelava pevačica E. Joneska u režiji Ivana Klemenca, 16. februar 2005.
  • Dušan Život u grobu LJ. Stojanović u režiji Srđana Radakovića, 2005.
  • Mediji, hor komšija, hor savesnih građana / Ja ili neko drugi Maje Pelević u režiji Kokana Mladenovića, 2007.
  • Gospodin Savić / Je li bilo kneževe večere Vide Ognjenović, 2008.
  • Viktor Ljubavni jadi Vudija Alena Branka Dimitrijevića, 2009.
  • Varon Timon Atinjanin Vilijama Šekspira u režiji Gorčina Stojanovića, 2010.
  • Trifun Isakovič / Seobe Miloša Crnjanskog u režiji Vide Ognjenović, 2011.
  • Pera, pisar iz administrativnog odeljenja / Gospođa ministarka Branislava Nušića u režiji Radoslava Milenkovića, 2014.
  • Tekuna Ostavite poruku ili Begunci Vide Ognjenović, 2014.
  • Komornik Ivona, burgundska kneginja Vitolda Gombroviča u režiji Radoslava Milenkovića, 2015.
  • Otac Laža i paralaža, J. S. Popović, režija S. Branković, 2018.
  • Mihailo Polit Desančić / Svetozar, Milovan Vitezović, režija Jug Radivojević, 2018.
  • Velika depresija, Filip Grujić, režija: Marko Čelebić, 2020.
Uloge izvan Srpskog narodnog pozorišta

Pozorište “Promena”:

  • Viktor ili deca na vlasti
  • Jelka kod Ivanovih
  • Kod večite slavine
  • Žene idu u skupštinu
  • Žak Ru / Mara Sad Petera Vajsa u režiji Harisa Pašovića 7. februar 1984.
Kulturni centar – Igre sa suncem:
  • Kralj Lir
  • Antigona
  • Magbet
Pozorište “Masuka”, Velika Plana
  • Crni Đorđe
Pozorište mladih, Novi Sad
  • Sile u vazduhu
Novosadski teatar
  • Malograđani M. Gorkog
Pozorište “Kornjača”
  • Dr stida i portnoja boljka
Pozorište “Dobrica Milutinović” Sremska Mitrovica
  • Tri sestre A. P. Čehova, 26. novembar 1998.
Savez dramskih umetnika Vojvodine
  • Fedjukin / Grobnica za Borisa Davidoviča Danila Kiša u režiji Milana Belegišanina, novembar 2000